• Fakulta
  • Aktuálně

Křest knihy Česká příroda, krásy a zajímavosti

Ve středu 4.12. se v prostorách klubu akademické knihovny JU CB konal křest knihy, jejímž autorem je Prof. Jan Kopecký, dlouholetý pedagog Přírodovědecké fakulty.

Přestože se jeho výzkum týká klíšťat a jimi přenášenými nemocemi, jeho vášní a celoživotní láskou je fotografování přírody, konkrétně zvířat a rostlin. Kniha Jana Kopeckého přináší fotografie vzácných a chráněných zástupců naší fauny a flóry doplněné o jejich stručný popis i zážitky, které autor při jejich fotografování získal.

Na křtu knihy autora představil Doc. František Weyda, též fotograf, věnující se především vědecké a mikroskopové fotografii a zároveň dlouholetý autorův přítel. Pak následovalo promítání fotografií z knihy s autorovým komentářem a nakonec byla kniha pokřtěna.

Knihu je možné zakoupit online, např. v knihkupectví Academia zde: https://www.academia.cz/ceska-priroda-krasy-a-zajimavosti--kopecky-jan--2019