Nový ročník Péčistů vyrazil na Šumáčku

Tradiční úvodní kurz pro nastupující studenty oboru Péče o životní prostředí - Šumáčka - proběhl jak jinak než na Šumavě, na obvyklém místě v Dobré na konci minulého týdne.

Studenti se dozvěděli nejzákladnější informace o studiu na PřF a následně si vyslechli přehled hlavních témat, jimiž se na katedře biologie ekosystémů zabýváme. Zbytek programu už proběhl v terénu. Po zastávce v Lenoře, kde mohli studenti pozorovat hydrobiology při monitoringu ryb v Teplé Vltavě se výprava přesunula na Třístoličník, odkud vedla cesta k Plešnému jezeru, aby se dozvěděli více o ekosystémovém přístupu ve výzkumu na KBE a vyslechli si naše nejzajímavější poznatky o reakci jednotlivých složek povodí na zotavení z acidifikace a následné kůrovcové disturbance lesa.

Druhý den studenti vyrazili na revitalizované rašelinné louky v okolí Dobré. Zatímco předchozí blok byl věnován spíše teoretickému výzkumu, tato část se věnovala především ochraně přírody v praxi.

Doufáme, že letošní Šumáčka byla poučná i zábavná a přejeme našim novým kolegům mnoho (nejen) studijních úspěchů!