Odchyt havranů na PřF JU

Ve spolupráci s magistrátem města České Budějovice probíhá již několik let projekt s cílem dozvědět se více o prostorové a potravní aktivitě havrana polního (Corvus frugilegus). Ke studiu je využíváno několik metod včetně značení havranů žlutými odečítacími kroužky a umisťování GPS/GSM lokátorů na vybrané jedince.

V pondělí 16. 4. 2024 proběhla na Přírodovědecké fakultě další odchytová akce, při které se podařilo odchytit čtyři havrany. Tři z nich dostali nové lokátory, s jejichž instalací pomáhal RNDr. Lubomír Peške. Lokátory jsou pro tento projekt cenným zdrojem dat, protože je díky nim možné získat velmi podrobné informace o pohybu a chování havranů.

Více informací o projektu je možné se dozvědět na facebookové skupině Havrani.