• Fakulta
  • Aktuálně

Pozvánka na Exkurze do divočiny 2023 pořádané Hnutím Duha

Byla spuštěna možnost se přihlásit na některou z výprav letošního ročníku "Exkurze do divočiny 2023" pořádaných Hnutím Duha. Exkurze povedou kromě klasicky navštěvovaných míst Šumavy nově i třeba do NP České Švýcarsko nebo Jizerských hor. "Studenti a zaměstnanci PřF, kteří se zúčastnili předchozích ročníků, měli veskrze pozitivní ohlasy. Jedná se o skvělou příležitost navštívit a intenzivněji poznat zajímavá místa s jedinečnou přírodní hodnotou. Účast vřele doporučuji všem nehledě na odborné zaměření.", zve případné zájemce k registraci Jaroslav Vrba, vedoucí Katedry biologie ekosystémů. Více informací od pořadatele exkurzí níže.

Exkurze do divočiny 2023

Přidejte se v létě na poznávací a zážitkové exkurze Hnutí DUHA do divoké přírody!

I letos připravujeme tradiční výpravy se zkušenými odbornými průvodci do známých i neznámých zákoutí šumavské divočiny: na jih k nejvyšší hoře české Šumavy Plechému a Plešnému jezeru i na neobjevené pomezí Vojenského prostoru Boletice, k tajemným šumavským vodám a proslulému Boubínu, ale i na centrální Šumavu na Šumavské pláně a do sousedního Bavorského lesa. Přicházíme i s netradiční Velkou putovní exkurzí napříč NP Bavorský les – čtyřmi dny pro dobrodruhy v divočině těsně za našimi hranicemi s velkým batohem na zádech.

A letos s námi zcela nově můžete vyrazit i do nešumavské divoké přírody: do NP České Švýcarsko, do míst plánovaného NP Křivoklátsko nebo do NPR Jizerskohorské bučiny (jediné české přírodní památky UNESCO). Podrobnosti najdete v nabídce na www.hnutiduha.cz/exkurze

Ilustrační foto: KBE

Zpět na: Aktuálně z katedry