OJZ 230 - Bakalářská angličtina 3 NS

• Úroveň dle CEFR:

B1 – B2

• Kredity:

• Cílová skupina studentů:

Studenti, kteří úspěšně absolvovali kurzy Bak 1 a Bak 2 nebo studenti, kteří dosáhli úrovně B1 a potřebují procvičovat své dovednosti v oblasti mluvení a psaní a zároveň rozšiřovat svou slovní zásobu. Ačkoli kurz je navštěvován především studenty 3. Ročníku jako poslední kurz před bakalářskou zkouškou, nejedná se o přípravu k této zkoušce. Dovednosti získané v tomto kurzu ale mohou přispět k jejímu úspěšnému zvládnutí. Studenti budou číst obecně-odborné texty, procvičovat své dovednosti v oblasti mluvení a poslechu a psát krátké texty.

• Vstupní požadavky/úroveň studentů dle CEFR:

B1

Předpokladem jsou základní dovednosti (tedy Speaking, Reading, Listening a Writing) a znalosti slovní zásoby a gramatiky na úrovni B1, pro nové studenty doporučení na základě vstupního rozřazovacího testu. Pokud si nejste jisti, využijte rozřazovací test nebo „CEFR self assessment grid“ na našich webových stránkách.

• Cíl:

Studenti budou pracovat s obecně-odbornými texty, účastnit se skupinové práce na plnění úkolů, a psát krátké slohové úkoly. Rozšíří si svou obecnou slovní zásobu s určitým důrazem na obecně-odbornou literaturu.

• Obsah/charakteristika kurzu:

V kurzu je pokryta celá řada témat se zaměřením na dovednosti v oblasti čtení, rozšiřování slovní zásoby (zvl. Idiomatické výrazy a frázová slovesa). Mluvení a interpretace textu je nedílnou součástí kurzu. Plnění úkolů a skupinové aktivity jsou součástí téměř každé lekce. Přestože systematická výuka gramatiky není součástí tohoto kurzu, práce na určitých gramatických tématech může být v obsahu kurzu též zahrnuta. Pracuje se individuálně, ve dvojicích a ve skupinách, procvičují se dovednosti v oblasti mluvení, poslechu, čtení a psaní.

Hodnocení/zápočet/příprava:

Získání zápočtu:

• Pravidelná účast (jednotliví lektoři určí počet povolených absencí)
  • Domácí příprava
  • Úspěšné zvládnutí testů dle požadavků jednotlivých vyučujících

Kurz vyžaduje minimálně hodinu přípravy týdně. Slabší studenti budou pravděpodobně přípravě nuceni věnovat více času.

• Materiály:

dostupné na Moodle

• Další požadavky:

Kurz není možné navštěvovat bez registrace ve STAGu.