Oddělení jazyků

TOEIC místo bakalářské a postupové zkoušky

Oddělení jazyků nabízí studentům Přírodovědecké fakulty JU mezinárodní jazykovou zkoušku TOEIC Listening and Reading jako alternativu k bakalářské a postupové zkoušce.

Informace ke zkoušce:

• Jedná se o mezinárodní jazykovou zkoušku uznávanou firmami a vzdělávacími institucemi na celém světě zaměřenou na pracovní prostředí.
  • Zkouška probíhá ve dvou režimech. Prvním z nich je program TOEIC with PHOTO, v jehož rámci poplatek za zkoušku zahrnuje osvědčení s univerzální platností. Druhým je TOEIC L+R Institutional Programme – zde je třeba objednat si score report či certifikát zvlášť a tento doklad je platný pouze v rámci JU. Bakalářská zkouška zkouška však bude studentům uznána, i když si certifikát / score report neobjednáte.
  • Studenti se přihlásí na oficiální termíny pro TOEIC – jiný termín není možný! Termíny zkoušek najdete v Kalendáři na hlavní stránce OJZ nebo po rozkliku Dalších událostí.
  • Na stejné stránce (Mezinárodní zkoušky) naleznete
    • podrobnější informace o zkoušce
    • odkaz na stránky s online vzorovým testem
    • postup přihlášení ke zkoušce – na zkoušku je nutno se zaregistrovat nejméně 3 týdny předem.
  • Každý semestr je vypsaný blokový přípravný  kurz OJZ 680 (půldenní) a detailnější semestrální English for TOEIC OJZ 545 a 546 (E4TOEIC).
  • Zkouška je zpoplatněná. Cena zkoušky pro studenty PřF JU je nezisková a odpovídá režijním nákladům.
    Student proto může být požádán o předložení potvrzení o studiu.

Postup uznání zkoušky TOEIC místo postupové zkoušky:

• Student si zapíše postupovou zkoušku a pro udělení známky přinese certifikát ze zkoušky TOEIC.
  • Pro uznání TOEIC jako postupové zkoušky je nutno získat alespoň 225 bodů.
  • Při splnění tohoto minimálního počtu bodů je zkouška hodnocena známkou výborně.
  • Jiné hodnocení se při uznání zkoušky TOEIC místo postupové zkoušky neuděluje.

Postup uznání zkoušky TOEIC místo bakalářské zkoušky:

• Student si zapíše bakalářskou zkoušku a pro udělení známky přinese certifikát ze zkoušky TOEIC.
  • Pro uznání TOEIC jako bakalářské zkoušky je nutná minimální hranice 550 bodů.
  • Převodní tabulku bodů u zkoušky TOEIC na úrovně dle CEFR najdete zde (pdf).
  • Známka bude udělena na základě převedení bodového skóre zkoušky TOEIC na známku:

Počet bodů Známka
785 a více 1
725 - 784 1-
665 - 724 2
605 - 664 2-
550 - 604 3
549 a méně neuspěl

Příprava

Každý semestr se na OJZ vypisují blokové přípravné  kurzy na zkoušku TOEIC LR:

• Blokový půldenní
    TOEIC LR OJZ 680 – zaměřený především na formát zkoušky a základní strategie
    Výukové materiály vychází z těch, které se používají v kurzu E4TOEIC OJZ/546

• Detailnější semestrální
    English for TOEIC OJZ/545 (nižší jazyková úroveň)
    English for TOEIC OJZ/546 (vyšší jazyková úroveň)
    Každý z kurzů E4TOEIC využívá jiné materiály.

Další  informace a materiály pro individuální přípravu najdete na stránce Mezinárodní zkoušky.